logo mima plastové a hliníkové okná a dvere

Hliníkové okná MIMA PE 68HI

prvotriedne hliníkové okná bez kompromisov. V dnešných podmienkach, keď ceny energií neustále rastú sú okná z hľadiska úspory energie jednou z najdôležitejších súčastí domu či bytu. Okná a dvere sú výplne otvorov domu, ktorými pri výrobe z nevhodných materiálov môže dochádzať k úniku tepla, preto je dôležité zvážiť si výrobcu pre nové okná. Trojkomorové hliníkové okná MIMA PE 68HI s prerušeným tepelným mostomtepelnoizolačnou vložkou sú vhodné na vonkajšie výplne otvorov. V profile tvoria tepelný most špeciálne tepelnoizolačné vložky. Hliníkové okná MIMA PE 68HI s uzavretou komorou pod sklom a dodatočným izolantom v komore profilu majú súčiniteľ prestupu tepla rámom okien Uf = od 1,3 W/m2K. Stavebná šírka krídla je 76 mmrámu je 68 mm. Hliníkové okná MIMA PE 68HI  použitím drážky pre kovanie, tzv. „eurodrážky“, umožňujú použitie veľkého množstva rôznych druhov kovania. Vďaka inovácii tesniacich prvkov, nie je potrebný pre odvod vody odkvapový profil, čo výrazne ovplyvňuje estetiku výrobku pri pohľade na okná. Možné je vyrobiť oblúkové okná. Hliníkové okná MIMA PE 68HI vďaka svojej 3-komorovej konštrukcie profilov a šírke rámu poskytuje veľmi dobrú zvukovú izoláciu. Možné je vyrobiť aj okná, ktoré majú lícované krídlo s rámom.  Trojkomorová konštrukcia profilu okien MIMA PE 68HI zaručuje vysokú tuhosť, čo umožňuje vyrábať konštrukcie väčších rozmerov.

Technický popis hliníkové okná MIMA PE 68HI

Rám a krídlo

 1. Trojkomorový rám so stavebnou hĺbkou 68 mm a s prerušeným tepelným mostom so šírkou  32 mm tepelnoizolačnou vložkou elegantne šetrí priestor.
 2. Trojkomorové krídlo so stavebnou hĺbkou 76 mm a s prerušeným tepelným mostom so šírkou  32 mm a tepelnoizolačnou vložkou .
 3. Možnosť lícovania krídla s rámom z exteriérovej strany.
 4. Štíhly profil s úzkou pohľadovou výškou 137 mm a moderným elegantným dizajnom.
   

Hodnoty tepelnej priepustnosti

 1. Hodnota súčiniteľu tepelnej priestupnosti okenného rámu so stredovým tesnením Uf od 1,3 W / m2 K (čo je Uf) s prerušeným tepelným mostom a tepelnoizolačnou vložkou.
 2. Výhodné dizajnové riešenie hliníkových okien.
 3. Výhodné riešenie okien pre novostavby.
   

Hliníkové profily

 1. EN AW-6060 podľa PN-EN 573-3 stav T66 podľa PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 podľa normy DIN 1725 T1, DIN 17615 T1.
pekný dom s terasou s hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
prekrásny výhľad z obývačky na terasu cez rohové hliníkové okno mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
vstup do administratívnej budovy s hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
fasáda administratívnej budovy s hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
pohľad na dom s terasou a veľkým hliníkovým oknom mima PE 68HI od Milan Magula - Mima

Tesnenie

 1. Trojtesniaci profil. 3 priebežné tesnenia s dvoma dorazovými a jedným stredovým tesnením súčasne ponúka najvyššiu kvalitu.
 2. Celoobvodové tesnenia zo syntetickej gumy EPDM podľa DIN 7863 a implementovanej normy podľa ISO 3302-01, E2 zaisťujú ešte lepšiu tepelnú izoláciu.
 3. Stredové tesnenie s troma komorami zabezpečuje optimálnu izoláciu.
 4. Vymeniteľné tesnenie. Všetky tesnenia v okne sú vymeniteľné.
 5. Veľmi kvalitné tesnenia vo farbe čierna tesnia v najnáročnejších podmienkach.

Zasklenie

 1. Možnosť zasklenia silnými tepelnoizolačnými trojsklami alebo zvukotesnými sklami v hrúbke od 18 mm do 59 mm.
 2. Možnosť zasklenia bezpečnostnými, protislnečnými, ornamentovými, farbenými a reflexnými sklami.

Kovanie

 1. Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie, privetrávanie a sklopenie podľa požiadavky.
 2. Možnosť riešenia bezpečnostného kovania.

Možnosti farieb pre hliníkové okná MIMA PE 68HI

 1. Široká ponuka práškovo lakovaných polyesterových náterov zodpovedajúce požiadavkám Qualicoat vo farebných odtieňoch RAL.
 2. Elox v odtieňoch z prírodného hliníka, olivovozeleného, ​​šampanského, zlatá, hnedého – spĺňa požiadavky Qualanod.
 3. Lakovanie vo farbe dreva imitujúca odtieň dreva a sú na nerozoznanie ako drevené okná s takmer bezúdržbovou povrchovou úpravou.
 4. Možnosť je aj farebné prevedenie, kde sú hliníkové okná z každej strany inak farebné.
   

Výroba hliníkových okien MIMA PE 68HI

Hliníkové okná vyrábame na zákazku z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom. Osvedčili sa v priebehu desaťročí a vďaka použitým materiálom a spracovaniu ponúkajú najlepšiu kvalitu bývania. Hliníkové okná MIMA PE 68HI šetria energiu a suroviny, zvyšujú komfort bývania a zároveň pomáhajú šetriť energiu potrebnú na vykurovanie. Sú teda tým, čím by mali byť dnes všetky okná, šetria náklady za energie spotrebiteľovi a šetrné voči životnému prostrediu. Sú výrobkom rodinnej firmy s tradíciou od roku since 1992 skúseného Slovenského výrobcu okien firmy Milan Magula – MIMA. Hľadáte spoločnosť, ktorá Vám rýchle dodá nejaké okná? Tak hľadajte a určite ich nájdete desiatky. Hľadáte certifikovaného partnera, ktorý zameria okná, urobí kalkuláciu a namontuje prvotriedne a kvalitné okná s tradíciou od roku 1992, ktorý garantuje záručný servis a pridá zopár užitočných rád? Tak ste ho práve našli! S OKNAMI MIMA NEBUDE VÁM ZIMA!

Hliníkové okná MIMA PE 68HI je možné použiť pri typoch stavieb:

 1. Novostavby rodinných domov.
 2. Bytové domy.
 3. Administratívne budovy.
 4. Staršíe rodinné domy.
romantický rodinný dom s okenicami a hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
prekrásne balkóny s drevenými roštami a hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
presklený výklad s hliníkovým oknom mima PE 68HI od Milan Magula - Mima
vstup s prekrytou terasou a hliníkovými oknami mima PE 68HI od Milan Magula - Mima

Hliníkové okná MIMA PE 68HI ponúkajú popri vynikajúcich vlastnostiach taktiež bezkonkurenčnú flexibilitu, vďaka ktorej sa dokážu prispôsobiť akýmkoľvek Vašim požiadavkám. Veľký výber farieb a dekorov pre okenné rámy umožňuje splnenie akéhokoľvek vášho priania, vrátane individuálnych návrhov fasád. Vďaka inteligentnej koncepcii je možné hliníkové okná MIMA PE 68HI použiť v novostavbách domoch.

Hliníkové okná a ich vlastnosti

Hliníkové okná vyrábame z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom. Hliníkové profily majú celoobvodové tesnenia. Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie, privetrávanie a sklopenie. Kovanie je samomazacie. Použité izolačné trojsklo štandardne je skladby 4 – 16 – 4 – 16 – 4, hrúbka zasklenia 44 mm + 2 x Argón s Ug = 0,6 Wm-2K-1. Možnosť použitia aj zvukovoizolačného a bezpečnostného zasklenia.

Harmonický dizajn sa prelína s vysokou funkčnosťou, skvelou zvukotesnosťou a vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Spĺňa aktuálne požiadavky noriem týkajúcich sa energetickej úspornosti.