logo mima plastové a hliníkové okná a dvere

Hliníkové okná MIMA PE 78N

prvotriedne hliníkové okná bez kompromisov. V dnešných podmienkach, keď ceny energií neustále rastú sú okná z hľadiska úspory energie jednou z najdôležitejších súčastí domu či bytu. Okná a dvere sú výplne otvorov domu, ktorými pri výrobe z nevhodných materiálov môže dochádzať k úniku tepla, preto je dôležité zvážiť si výrobcu pre nové okná. Trojkomorové hliníkové okná MIMA PE 78N s prerušeným tepelným mostom sú vhodné na vonkajšie výplne otvorov. Sú určené pre stavby s mimoriadne vysokými požiadavkami na tepelnú izoláciu. Stavebná šírka rámu je 78 mm a krídla je 86 mm. Je použité prerušenie tepelného mosta s izolantom v profile okien s hrúbkou 42 mm a dvojzložkové stredové tesnenie. To všetko prispieva k vysokej hodnote tepelnej izolácie okien. Vo verzii PE 78N je koeficient prestupu tepla od 1,7 W / m2K, v teplejšej verzii PE 78N+ s uzatvorenou  komorou pod sklom Uf je od 1,3 W / m2K.  Hliníkové okná MIMA PE78N  použitím drážky pre kovanie, tzv. „eurodrážky“, umožňujú použitie veľkého množstva rôznych druhov kovania. Vďaka inovácii tesniacich prvkov, nie je potrebný pre odvod vody odkvapový profil, čo výrazne ovplyvňuje estetiku výrobku pri pohľade na okná. Možné je vyrobiť oblúkové okná. Hliníkové okná MIMA PE 78N vďaka svojej 3-komorovej konštrukcie profilov a šírke rámu poskytuje veľmi dobrú zvukovú izoláciu. Možné je vyrobiť aj okná, ktoré majú lícované krídlo s rámom.  Vďaka dostatočnej konštrukcii a dodatočným výstužným prvkom v hliníkovom profile je možné vyrábať hliníkové okná  veľkých rozmerov.

Technický popis hliníkové okná MIMA PE 78N

Rám a krídlo

 1. Trojkomorový rám so stavebnou hĺbkou 78 mm a s prerušeným tepelným mostom so šírkou  42 mm s izolantom v profile elegantne šetrí priestor.
 2. Trojkomorové krídlo so stavebnou hĺbkou 86 mm a s prerušeným tepelným mostom so šírkou  42 mm a s izolantom v profile.
 3. Možnosť lícovania krídla s rámom z exteriérovej strany.
 4. Štíhly profil s úzkou pohľadovou výškou 137 mm a moderným elegantným dizajnom.

Hodnoty tepelnej priepustnosti

 1. Hodnota súčiniteľu tepelnej priestupnosti okenného rámu so stredovým tesnením Uf od 1,7 W / m2 K, v teplejšej verzii PE 78N+ s uzatvorenou  komorou pod sklom Uf je od 1,3 W / m2K. (čo je Uf)
 2. Výhodné dizajnové riešenie hliníkových okien.
 3. Výhodné riešenie okien pre nízkoenergetické domy.

Hliníkové profily

 1. EN AW-6060 podľa PN-EN 573-3 stav T66 podľa PN-EN 515 Al Mg Si 0,5 F22 podľa normy DIN 1725 T1, DIN 17615 T1.
zaujímavá fasáda domu s hliníkovými oknami mima PE 78N od Milan Magula - Mima
jedáleň presvetlená hliníkovými oknami mima PE 78N od Milan Magula - Mima
moderný dom s terasou a hliníkovými oknami mima PE 78N od Milan Magula - Mima
krásna kúpeľňa presvetlená hliníkovým oknom mima PE 78N od Milan Magula - Mima
pekná administratívna budova s hliníkovými oknami mima PE 78N od Milan Magula - Mima

Tesnenie

 1. Trojtesniaci profil. 3 priebežné tesnenia s dvoma dorazovými a jedným stredovým tesnením súčasne ponúka najvyššiu kvalitu.
 2. Celoobvodové tesnenia zo syntetickej gumy EPDM podľa DIN 7863 a implementovanej normy podľa ISO 3302-01, E2 zaisťujú ešte lepšiu tepelnú izoláciu.
 3. Stredové tesnenie s dvojzložkovej gumy a troma komorami zabezpečuje optimálnu izoláciu.
 4. Vymeniteľné tesnenie. Všetky tesnenia v okne sú vymeniteľné.
 5. Veľmi kvalitné tesnenia vo farbe čierna tesnia v najnáročnejších podmienkach.

Zasklenie

 1. Možnosť zasklenia silnými tepelnoizolačnými trojsklami alebo zvukotesnými sklami v hrúbke od 23 mm do 61 mm..
 2. Možnosť zasklenia bezpečnostnými, protislnečnými, ornamentovými, farbenými a reflexnými sklami.

Kovanie

 1. Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie, privetrávanie a sklopenie podľa požiadavky.
 2. Možnosť riešenia bezpečnostného kovania.

Možnosti farieb pre hliníkové okná MIMA PE 78N

 1. Široká ponuka práškovo lakovaných polyesterových náterov zodpovedajúce požiadavkám Qualicoat vo farebných odtieňoch RAL.
 2. Elox v odtieňoch z prírodného hliníka, olivovozeleného, ​​šampanského, zlatá, hnedého – spĺňa požiadavky Qualanod.
 3. Lakovanie vo farbe dreva imitujúca odtieň dreva a sú na nerozoznanie ako drevené okná s takmer bezúdržbovou povrchovou úpravou.
 4. Možnosť je aj farebné prevedenie, kde sú hliníkové okná z každej strany inak farebné.

Výroba hliníkových okien MIMA PE 78N

Hliníkové okná vyrábame na zákazku z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom. Osvedčili sa v priebehu desaťročí a vďaka použitým materiálom a spracovaniu ponúkajú najlepšiu kvalitu bývania. Hliníkové okná MIMA PE 78N šetria energiu a suroviny, zvyšujú komfort bývania a zároveň pomáhajú šetriť energiu potrebnú na vykurovanie. Sú teda tým, čím by mali byť dnes všetky okná, šetria náklady za energie spotrebiteľovi a šetrné voči životnému prostrediu. Sú výrobkom rodinnej firmy s tradíciou od roku since 1992 skúseného Slovenského výrobcu okien firmy Milan Magula – MIMA. Hľadáte spoločnosť, ktorá Vám rýchle dodá nejaké okná? Tak hľadajte a určite ich nájdete desiatky. Hľadáte certifikovaného partnera, ktorý zameria okná, urobí kalkuláciu a namontuje prvotriedne a kvalitné okná s tradíciou od roku 1992, ktorý garantuje záručný servis a pridá zopár užitočných rád? Tak ste ho práve našli! S OKNAMI MIMA NEBUDE VÁM ZIMA!

Hliníkové okná MIMA PE 78N je možné použiť pri typoch stavieb:

 1. Novostavby rodinných domov.
 2. Bytové domy.
 3. Administratívne budovy.
 4. Staršie rodinné domy.
pekná administratívna budova s hliníkovými oknami mima PE 78N od Milan Magula - Mima
pekná administratívna budova s hliníkovými oknamimima PE 78N od Milan Magula - Mima
rodinný dom s rohovým pásovým hliníkovým oknom mima PE 78N od Milan Magula - Mima
nádherná jedáleň s hliníkovým oknom mima PE 78N od Milan Magula - Mima

Hliníkové okná MIMA PE 78N ponúkajú popri vynikajúcich vlastnostiach taktiež bezkonkurenčnú flexibilitu, vďaka ktorej sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek Vašim požiadavkám. Veľký výber farieb a dekorov pre okenné rámy umožňuje splnenie akéhokoľvek vášho priania, vrátane individuálnych návrhov fasád. Vďaka inteligentnej koncepcii je možné hliníkové okná MIMA PE 78N použiť v novostavbách.

Hliníkové okná a ich vlastnosti

Hliníkové okná vyrábame z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom. Hliníkové profily majú celoobvodové tesnenia. Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie, privetrávanie a sklopenie. Kovanie je samomazacie. Použité izolačné trojsklo štandardne je skladby 4 – 16 – 4 – 16 – 4, hrúbka zasklenia 44 mm + 2 x Argón s Ug = 0,6 Wm-2K-1. Možnosť použitia aj zvukovoizolačného a bezpečnostného zasklenia.

Harmonický dizajn sa prelína s vysokou funkčnosťou, skvelou zvukotesnosťou a vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami. Spĺňa aktuálne požiadavky noriem týkajúcich sa energetickej úspornosti.