logo mima plastové a hliníkové okná a dvere

Plastové okná MIMA s hliníkovým profilom

Hitom posledných sezón sa stali plastové okná opláštené z vonkajšej strany hliníkovým profilom.  Atraktívny hliníkový obklad v najrôznejších, individuálnych rozmeroch poskytujú výnimočné spektrum možností výberu.  Lákavá je hlavne kombinácia vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností a ceny plastových okien s dizajnom hliníkových okien, ktoré sú v tejto kategórii prestupu tepla až mnohonásobne lepšie. Bezpečne a stabilne riešenie farebného povrchu osvedčenou technológiou, ktorá je veľmi odolná proti poškodeniu a svojimi vlastnosťami potláča ohrievanie profilov vplyvom slnečného žiarenia. Tvarové spojenie hliníka a plastu je vhodné na silne namáhané exteriéry a na optimálnu ochranu interiéru.

Ochrana proti poveternostným vplyvom plastových okien s hliníkovým profilom tzv. klipom so stabilnou ochrannou vrstvou na vonkajšej strane okien ponúkajú optimálnu ochranu proti poveternostným vplyvom po celý život. Farebné prevedenia plastových okien s hliníkovým klipom je možné dodať vo všetkých farebných prevedeniach RAL. Tým je možné splniť skutočne každé želanie pre vhodné architektonické prispôsobenie fasády. Živosť týchto farieb zostáva zachovaná vďaka špeciálnemu ošetreniu.

Potom že medzi plastovými oknami nie sú rozdiely

V dnešných podmienkach, keď ceny energií neustále rastú sa plastové okná s hliníkovým klipom z hľadiska úspory energie stávajú jednou z najdôležitejších súčastí domu či bytu.

S plastovými oknami MIMA s hliníkovým profilom je možné splniť skutočne každé želanie pre vhodné architektonické prispôsobenie fasády.

Plastové okná s hliníkovým klipom sú presklenené časti domu, ktorými pri výrobe z nevhodných materiálov môže dochádzať k úniku tepla, preto je dôležité zvážiť si výrobcu pre nové plastové okná s hliníkovým klipom.

Hliníkový profil tzv. klip pre plastové okná a dvere

Hliníkovým klip vyrábame pre plastové okná a dvere:

  1. Plastové okná MIMA Elegant čítať viac >

rez plastového okna Mima oplášteného s hliníkovým profilom
nádherné presvetlenie schodiska cez plastové okno Mima opláštené hliníkovým profilom od Milan Magula - Mima
pohľad na schodisko ktoré je vetrané plastovým oknom Mima s hliníkovým profilom od Milan Magula - Mima
pohľad z prekrásnej haly do exteriéru cez prekrásne plastové okná Mima s hliníkovým profilom v čiernej farbe od výrobcu okien Milan Magula - Mima
pohľad z terasy do obývačky cez prekrásne plastové okno Mima s hliníkovým profilom od Milan Magula - Mima
pohľad do obývačky s krbom ktorú presvetľuje nadrozmerné plastové okno Mima s hliníkovým profilom od Milan Magula - Mima

Možnosti farieb pre plastové okná a dvere s hliníkovým profilom

Plastové okná a dvere s hliníkovým opláštením vyrábame na zákazku. Hliníkové opláštenie dodáva plastovému oknu a dverám efekt hliníkového okna.  Na výber je široká paleta farieb RAL. Zároveň je možné vyhotovenie okien a dverí z interiéru v drevodekrových alebo kovových farbách.  Samozréjmosťou je prispôsobenie farby okna a dverí z vnútra medzi rámom a krídlom. Napríklad pri šedých farbách môže byť vnútro profilu rámu a krídla v šedej farbe. Pri vonkajšej imitácii plastových okien a dverí v tmavších farbách je treba vedieť, že majú na povrchu až o 40 % väčšiu povrchovú teplotu, čiže aj väčšiu rozťažnosť ako biele plastové okná a dvere. Plastové okná a dvere od firmy Milan Magula – MIMA sa osvedčili sa v priebehu desaťročí a vďaka použitým materiálom a spracovaniu ponúkajú najlepšiu kvalitu bývania. Plastové okná a dvere s hliníkovým klipom šetria energiu a surovinyzvyšujú komfort bývania a zároveň pomáhajú šetriť energiu potrebnú na vykurovanie. Sú teda tým, čím by mali byť dnes všetky okná a dvere ,,priateľské voči spotrebiteľovi a šetrné voči životnému prostrediu„. Sú výrobkom rodinnej firmy Milan Magula – MIMA.